Pracownik na kwarantannie – czy można wyłączyć z wypłaty zasiłku dni świąteczne

Pytanie: W okresie kwarantanny trwającej od 24 października do 12 listopada pracownik nie pracował. Czy mogę wyłączyć dni, w które pracownik nie miał pracować: weekendy oraz 11 listopada (święto)?

Praca na kwarantannie na dziecko – co wypłacać pracownikowi

Pytanie: Otrzymałam oświadczenie od pracownicy, że jest na kwarantannie na dziecko. Nie mam potwierdzenia w PUE ZUS. Czy wystarczy oświadczenie pracownicy? Jednocześnie pracownica chce pracować zdalnie. Czy za weekendy mam jej obliczyć wynagrodzenie chorobowe?

Postojowe – co z podstawą wynagrodzenia chorobowego

Pytanie: Z uwagi na awarię maszyny przed kilkoma miesiącami pracownik przebywał przez prawie dwa miesiące na tzw. postojowym. Obecnie jest on na zwolnieniu lekarskim, z tytułu którego przysługuje mu wynagrodzenie chorobowe. Czy wynagrodzenie postojowe powinniśmy uwzględnić w podstawie tego świadczenia?

Odmowna decyzja dotycząca zwolnienia ze składek ZUS w związku z tarczą antykryzysową – czy możliwa zmiana decyzji

Pytanie: Złożyłem wniosek dotyczący zaniechania płacenia składek za marzec, kwiecień i maj. Deklaracje rozliczeniowe za kwiecień i maj zostały złożone 9 lipca. Z tego powodu otrzymałem decyzję odmowną za te dwa miesiące. Odwołanie do Prezesa ZUS również zostało rozpatrzone negatywnie (rozpatrzone przez jednostkę wojewódzką). W odwołaniu wskazałem na trudności z wysyłką przez program Płatnik i na chorobę osoby wysyłającej deklaracje. Proszę o informację, czy jest szansa uzyskania pozytywnej decyzji.

Od 15 stycznia osoby wykonujące umowy cywilnoprawne mogą wystąpić o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe

Osoby, które uzyskują przychód z umowy agencyjnej, umowy zlecenia, innej umowy o świadczenie usług czy umowy o dzieło z tytułu określonego w tarczy antykryzysowej 6.0, mogą skorzystać z jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego.

182 dni okresu zasiłkowego, a potem kwarantanna – jakie świadczenia wypłacać

Pytanie: Pracownik wykorzystał 182 dni okresu zasiłkowego z 10 listopada 2020 (choroba nowotworowa), a od 31 października ma on kwarantannę. Czy kwarantanna jest płatna (to inna choroba)? 10 października pracownik wykorzystał okres zasiłkowy.

Zwrot składek ZUS w instytucji kultury z tarczy antykryzysowej – czy ma wpływ na dotację podmiotową

Pytanie: Instytucja kultury otrzymała zwrot składek ZUS w związku z tarczą antykryzysową i zwolnieniem ze składek ZUS za okres marzec – maj 2020 roku. Czy organizator może zażądać zwrotu tych środków jako niewykorzystaną dotację podmiotową przy rozliczeniu rocznym?

Praca w czasie kwarantanny – czy pozbawia prawa do zasiłku chorobowego

Pytanie: Pracownica przebywająca na kwarantannie przez dwa dni orzeczonej kwarantanny wykonywała pracę. Moje pytanie brzmi: czy traci ona cały zasiłek chorobowy wynikający z kwarantanny?

Kwarantanna w czasie świadczenia rehabilitacyjnego – czy je przerywa

Pytanie: Jeden z naszych pracowników od 1 grudnia przebywa na sześciomiesięcznym świadczeniu rehabilitacyjnym. Jednocześnie od 12 grudnia ma nałożoną kwarantannę. Czy okres kwarantanny przerywa okres wypłaty świadczenia rehabilitacyjnego?

Kwarantanna i opieka na dziecko z Kodeksu pracy – czy można przesunąć termin

Pytanie: Prosiłabym o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy kwarantanna przerywa opiekę na dziecko z art. 188 Kodeksu pracy.